Afgelopen weekend vierde mijn broer Eduar_d zijn 27e verjaardag. Zijn verjaardagswens was om in de oude gezinssamenstelling samen te dineren in het ouderlijk huis. Het was bijzonder om samen te lachen om waardevolle herinneringen die we om de keukentafel hebben beleefd. mijn moeder had flink haar best gedaan op een traditionele PH maaltijd; aardappels, boontjes en draadjesvlees, samen met eigen gemaakte appelmoes en als toetje veel vla en yoghurt met muesli erop.
Na het diner voor zes, namen de andere drie broers de touwtjes in handen en hadden we een broerenuitje als verrassing. We blinddoekten de jarige, stapten in de auto en reden naar iemand die tandems had. Vandaar tandemden we als een speer naar de Delftse binnenstad waar de geblinddoekte broer een ijsje voor ons mocht halen. Eindpunt was camping de Delftse Hout. Daar stond een tent klaar waar we als broers de PH Delft karakter eigenschappen uitdiepten en anekdotes vertelden over onze gouden jeugd.
’s ochtends werden we een beetje nat wakker vanwege de regen. Het ontbijt werd verzorgd door mijn moeder en aanstaande schoonzus, waarna we kattenkwaad uithaalden aan de GB, de plek waar we opgroeiden. We speelden vroeger heel veel buiten en vertelden elkaar over de streken die we uithaalden!*.
Tenslotte hebben we nog een jungletocht gemaakt door bush van Delft die de Wallertuin heet. Het is een uniek stukje bos vlakbij het centrum, waar de natuur vrij spel heeft. Er is een moeras, veel brandnetels en berenklauwen en sloten met bruggen van takken. We hebben nog de zelf geplante kastanjes gezien die inmiddels zo’n drie meter hoog waren. Als toetje kregen we nog een plensbui over ons heen tijdens het terugbrengen van de tandems. Kortom, een geslaagd broerenuitje*
* kattenkwaadlijst GB
-
- Loop op het randje, tussen de geparkeerde auto’s en de gracht richting de GB
- Doe tikkertje op het kunstwerk beneden met de ijzeren bielzen (rondom de kastanje)
- Klim van buiten af het portiek in en doe de deur voor de anderen open.
- Klim naar de top van de lantaarnpaal en klim over de balustrade heen.
- Ga zo snel mogelijk de portiektrap op en zo snel mogelijk glijdend af.
- Klim via de spreidstand op het dak van de GB om de bal eraf te halen.
- Bouw een altaar op de derdede verdieping en gooi een steen in het water (bij de dobber van de visser)
- Ren / loop een (wedstrijd)rondje over de galerij (tegenovergestelde richting)
- Plas in het andere trappenhuis
- Ga naar het kunstwerk op de Koningsplein en klim op de vier driehoeken (en glij er vanaf)
- Doe latje trap op de hellingsbaan van de parkeergarage.
- Check of de auto’s op de handrem staan en duw ze een eind naar voren / achteren.
- Loop tegen de parkeergarage muur op en klim er over heen.
- Loop via de steeg naar de Annastraat en klop op de holle muur.
- Kijk of je electriciteitsbuizen kan kopen voor een blaaspijp ( fl 1,- voor 1 meter.)
- Vis een bierflesje uit de gracht bij de balk
- Loop over de balk (die het afval tegenhoud in de gracht) naar de overkant.
- Koop een bruin brood bij de bakker en vraag om een stokje
- Loop naar de Wallentuin, klim over het hek en A. plant een aardappel en B. klim in een boom.